اهانت به امام هادی(ع)، اهانت به اصل امامت و مکتب تشیع است
47 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : http://www.iqna.ir/fa/news
تعداد شرکت کننده : 0
آیت‌الله مؤیدی قمی:
اهانت به امام هادی(ع)، اهانت به اصل امامت و مکتب تشیع است

گروه حوزه‌های علمیه: اهانت به امام دهم شیعیان حضرت امام علی النقی(ع) فقط اهانت به شخص امام نیست، بلکه اهانت به اصل امامت و مکتب تشیع است.

  آیت‌الله محمد رضا مؤیدی قمی، مدرس سطح خارج فقه حوزه، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) در مورد اهانت به امام هادی(ع) که اخیرا توسط یکی از خوانندگان ایرانی مقیم آلمان صورت گرفته است، تصریح کرد: اهانت به امام دهم شیعیان حضرت امام علی النقی(ع) فقط اهانت به شخص امام نیست، بلکه اهانت به اصل امامت و مکتب تشیع است.

وی اظهار کرد: هرچند شخص توهین‌کننده رقمی نیست که با اعتراض علما و شیعیان به این توهین او بزرگ شود اما این عمل زشت و توهین‌آمیز ناشی از عدم شناخت این افراد از اسلام و اهل بیت(ع) است؛ در صورتی که اگر این انسان‌های جاهل عظمت و بزرگی مکتب اسلام و ائمه اطهار(ع) را می‌دانستند و درک می‌کردند نه تنها اهانت نمی‌کردند بلکه از مقام اهل بیت پیامبر(ص) تکریم و تجلیل هم می‌کردند.

عضو شورای منتخب اساتید مفسر سطوح عالی حوزه قم تأکید کرد: از آنجا که از جانب دشمنان اسلام و اهل بیت غیر از بدی هیچ انتظار دیگری نیست؛ اگر دست اجنبی‌ها و دشمنان پشت این قضیه باشد تکلیف مشخص است، اما این شخص نادان به دلیل نداستن واسطه بین فیض خدا و مخلوق و نیز به وجود آمدن تمام دنیا و خلقت به برکت وجود ائمه و پیامبر اکرم(ص) دست به چنین اهانتی زده است.

مدرس تفسیر و نهج‌البلاغه در پایان اظهار کرد: بنابراین تمام این اهانتها از نادانی و عدم شناخت وی از اهل بیت و مکتب اسلام است که اگر از مکتب اهل بیت(ع) و شخصیت آنها شناخت پیدا کنند، دیگر چنین قضایایی به وجود نمی‌آید.