مراجع و حوزه ها پشتیبان ولایت فقیه هستند‏
43 بازدید
موضوع: سایر
مصاحبه کننده : روزنامه رسالت
محل مصاحبه : دفترمعظم له
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : http://www.resalat-news.com
تعداد شرکت کننده : 0
آيت الله مويدي قمي در گفتگو با رسالت مطرح کرد:
مراجع و حوزه ها پشتيبان ولايت فقيه هستند‏
 
1389/07/28
  بزرگنمایی:

آيت الله محمدرضا مويدي قمي گفت: حضرت آيت الله خامنه اي آنچه را که امام نسبت به فقه پويا مطرح نمودند، جامع عمل پوشاندند.
استاد سطح عالي حوزه در گفتگو با رسالت به نقش مقام معظم رهبري در اعتلاي اسلام در جهان اشاره کرد و گفت: در اين سالهاي اخير شاهد نقشه هاي شوم صهيونيست ها براي ضربه زدن به اسلام و ايجاد اختلاف ميان مسلمانان بوده ايم و حال آنکه مقام معظم رهبري با ارائه توصيه هاي ارزشمند ، رهنمودها و پيشنهادها همواره نقش هدايتگري امت اسلامي را به خوبي ايفا کرده اند.وي افزود: آن زمان که پس از يازده سپتامبر بوش پسر مسئله يا باما و يا برما را مطرح کرد حضرت آيت الله خامنه اي در شرايطي که سياستمداران جهان در برابر اين موضع سخت سکوت اختيار کرده بودند، مسئله نه با شما و نه بر شما را مطرح نمود.
وي ادامه داد: ايشان در بحث آتش زدن قرآن کريم نيز با پيام و سخنان خود مسلمانان را به آرامش فراخواند و نگذاشت تا مسلمانان وارد بازي خطرناک صهيونيست شوند و در همان ابتدا آب سردي را بر آتشي که هنوز شعله ور نشده بود، ريخت.
آيت الله مويدي قمي با اشاره به مسئله وحدت ميان شيعه و سني نيز اظهار داشت: ايشان  همواره قائل به وحدت بوده و هرگونه مسئله اي که به اين وحدت خدشه وارد نمايد را نادرست مي دانند.
اين مفسر قرآن با اشاره به جايگاه مقدس قم آن را پايگاه جهان تشيع دانست و گفت: حضور مقام معظم رهبري به شهر مقدس قم موجبات تعالي و رشد حوزه هاي علميه جهان تشيع را به همراه خواهد داشت و قطعا برکات مادي و معنوي بسياري شامل حال مردم قم خواهد شد.
آيت الله مويدي قمي اظهار داشت: شهر خون و قيام ، شهر علم و اجتهاد، اسوه در ولايتمداري است و از زمان آغاز نهضت مدافع ولايت بوده و خواهد بود.وي افزود: آنچه که در تاريخ اسلام آمده است، مردم قم همواره ميزبان خوبي براي ائمه اطهار، علما و بزرگان بوده اند و قطعا اين بار نيز از نايب امام زمان (عج) به خوبي استقبال خواهند کرد.
اين استاد سطح عالي حوزه اظهار داشت: مردم قم، علما و مراجع عظام تقليد براي حضور ولي امر مسلمين جهان لحظه شماري مي کردند و قطعا اين سفر خاطرات بيادماندني را در اذهان عمومي به همراه خواهد داشت.
وي اظهار داشت: آيات و مراجع و حوزه ها همه شان يک هدف را دنبال مي کنند و آن هم اعتلاي اسلام است و لذا همواره پشتيبان ولي فقيه هستند وخواهند بود زيرا ولي فقيه برگرفته از اسلام است.‏